Jmenuji se Renata Glosová a jsem průvodkyní ženám na cestě rozkvětu. Autorskou módu tvořím pod svou značkou ARTeDIVA. ART + DIVA = UMĚNÍ ŽENSKOSTI. Umění být svá, nespoutaná, jedinečná... prostě být Božská Diva.

Má cesta k umění ženskosti

Nějakou dobu trvalo, než mi esence ženskosti dosedla do těla. Má všestranná kreativita mi cestu rozhodně nezjednodušila. Od prvních pomalovaných zdí, ručně šitých modelů malé holky, neustálého kreslení, modelování a lítání po kopcích, jsem značnou část života odolávala snahám mého okolí o usměrnění a zaškatulkování. Našla jsem odvahu jít svou vlastní cestou a vybarvit se. K vnitřní síle jsem se propracovala skrze zkoušky, které mi osud připravil. Rostla jsem skrze ně a při tom všem jsem se celý život věnovala tomu, co jsem z hlouby svého srdce milovala. Tvorbě. Dnes vím, že svobodná a vědomá tvorba mi dává křídla a skrze ni umožňuji roztáhnout křídla i druhým.

Vnímám, že každá tvorba zrcadlí jak náladu, tak především osobnost, duši a vědomí autora. Láskyplné prostředí, příroda, přítomnost živlů, zázemí mého domova a ateliéru, jsou pro mě velice důležitým předpokladem pro harmonickou tvorbu. Stejně tak cestování a poznávání krajin vnitřních i vnějších. Vyladění je pro mě výchozím místem a stavem odevzdání se tomu, co nás převyšuje. Nekonečnému proudu Života.

Mé zkušenosti

V první řadě je to celoživotní umělecká praxe. Začínala jsem sochařskou a keramickou tvorbou, později jsem přešla k módnímu návrhářství. Tvorba obrazů a vlastních autorských látek je základem mé módní tvorby. Neoddělitelnou součástí je i několik dlouholetých výcviků, počínaje tantrajógou pro ženy, přes arteterapii a další sebepoznávací a seberozvojové výcviky a semináře, astromódu, feng shui, koučink NLP a další. V odborném poradenství, které je neoddělitelnou součástí mé práce, přirozeně shrnuji všechny dosažené dovednosti a poznání. Toto vše se podílí na současné tvorbě a zároveň je i odpovědí na to co, proč a jak tvořím.

Smysl mé tvorby

Vycházím z vědomí, že vše, co děláme, zanechává za námi stopu. Záměrem mé tvorby je vytvářet harmonii a krásu a skrze ni povznášet. Vytváření vlastních designů látek je mojí velkou vášní. V autorských modelech spojuji umělecké pojetí se smyslem pro krásu i praktičnost. Tvořit vědomě s láskou a v důvěře mě naplňuje hlubokou vděčností.