UMĚNÍ MÁ POVZNÁŠET A ŽENA INSPIROVAT

 

Jmenuji se Renata Glosová a tvořím pod značkou ARTeDIVA. ART + DIVA = UMĚNÍ ŽENSKOSTI. Umění být svá. Nespoutaná. Jedinečná. Prostě být... Božská Diva

Osobně mi trvalo nějakou dobu, než mi to dosedlo do těla. Našla jsem odvahu jít svou vlastní cestou a vybarvit se. Má všestranná kreativita mi cestu rozhodně nezjednodušila. Od prvních pomalovaných zdí, ručně šitých modelů malé holky, neustálého kreslení, modelování a lítání po kopcích, jsem značnou část života odolávala snahám okolí o mé usměrnění a zaškatulkování. K vnitřní síle jsem se propracovala skrze zkoušky, které mi osud připravil. Rostla jsem skrze ně a také skrze bolest a překonání vlastních slabostí. Při tom všem jsem se celý život věnovala tomu, co jsem z hlouby srdce milovala, tvorbě. Dnes vím, že svobodná a vědomá tvorba mi dává křídla a pomáhá létat i druhým.

 

Jaké mám zkušenosti? Prvotně je to celoživotní umělecká praxe. Sochařská a keramická tvorba, módní návrhářství a tvorba obrazů, jež jsou základem mých autorských látek. Neoddělitelnou součástí je i několik dlouholetých výcviků, počínaje tantrajógou pro ženy, přes další sebepoznávací a seberozvojové semináře, astromódu, feng shui, koučink NLP a další. Poznávání širších souvislostí mne dovedlo až k odbornému poradenství, které je dnes přirozeně součástí mé práce a mého života. Toto vše je mým základem pro vědomou tvorbu a je i odpovědí proč, co a jak tvořím.

 

Co je smyslem mé tvorby? Vycházím z vědomí, že všechno, co děláme, zanechává za námi stopu. Záměrem mé tvorby je zhmotňovat harmonii a krásu a skrze ni povznášet.